Apple може відмовитися від порту Lightning для iPhone на користь USB Type-C у 2023 році

Як повідомив у Twitter аналітик Мін-Чі Куо (Ming-Chi Kuo), наступного року Apple має намір відмовитися від пропрієтарного порту Lightning у своїх смартфонах iPhone і перейти на роз’єм USB Type-C, що став загальноприйнятим серед смартфонів на Android. Свої міркування пан Куо обґрунтував проведеним ним дослідженням – йдеться, ймовірно, про опитування постачальників Apple, від яких він часто отримує корисну інформацію про плани компанії.

За версією аналітика, використання інтерфейсу USB Type-C «може збільшити швидкість передачі даних та зарядки на iPhone на апаратному рівні, але остаточні специфікації все ще будуть залежати від підтримки на iOS».

Інформація про те, що Apple може оснастити iPhone роз’ємом USB Type-C замість свого Lightning, ходить вже не перший рік. Електронний гігант поступово почав уникати свого пропрієтарного порту, додавши USB Type-C в останні iPad. Також порти USB Type-C ще й з інтерфейсом Thunderbolt вже давно використовуються на комп’ютерах Mac.

Додатковий тиск на Apple чинить Євросоюз, який теж не перший рік домагається прийняття єдиного інтерфейсу для зарядних пристроїв. Висловлювалися припущення, що з iPhone компанія все-таки триматиметься до останнього і швидше за все позбавить смартфон роз’ємів, забезпечивши повністю бездротову передачу даних та зарядку акумуляторів. Однак у березні 2021 року, за інформацією пана Куо, Apple збиралася «в найближчому майбутньому» зберегти на iPhone роз’єм Lightning.

By

Reply